XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2022

• środa – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • czwartek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • pierwsza niedziela – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
  1. Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski prosi, aby pierwszy dziesiątek różańca ofiarowany był w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi w intencji naszej, najdroższej Ojczyzny. Zachęcamy: do odmawiania różańca w kościele i w domu.
  • wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Matce Bożej – godz. 17.30. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
  • poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych – o godz. 17.30
  1. Odwiedziny chorych – w sobotę 10.2022 od godz. 9.00 we wszystkich miejscowościach, przy zachowaniu ostrożności
  • zgłaszamy tylko osoby, których stan wymaga wizyty kapłana
  • konieczne zgłoszenie chorego w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie nawet kiedy wcześniej ks. odwiedzał tę osobę, nie później niż do piątku
  • chory i członkowie rodziny nie są zakażeni i akceptują przybycie kapłana
  • przypominamy, że kapłana z sakramentami, można wezwać w każdej chwili w stanie zagrożenia życia
  1. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami – w sobotę 01.10.2022 o godz. 17.30. Dzieci przynoszą różańce, które zostaną poświęcone. Różańce dzieciom kupują rodzice we własnym zakresie i wg uznania.
  2. Msza Święta wieczorem w sobotę o godz. 18.00 – od pierwszej soboty października z kazaniem, ogłoszeniami i składką. Przypominamy, że to pierwsza niedzielna Msza święta.
  3. Procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy – w najbliższą niedzielę po sumie. Z tej racji nie ma nabożeństwa różańcowego o 15.30.
  4. Spotkanie scholi „Bielanki” – w sobotę 01.10.2022 o godz. 10.00 w salce katechetycznej. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki od klasy 3 do 8, które kochają śpiewać.
  5. Spotkanie Grupy Apostolskiej – w sobotę 01.10.2022 o godz. 19.00. w salce katechetycznej. Zapraszamy młodzież z klas 6, 7 i 8 oraz ze szkół średnich i zawodowych.
  6. Męski Różaniec – w sobotę 10.2022, w Krakowie, w kościele św. Barbary, o godz.9.00
  7. Prasa katolicka – do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość oraz nowy miesięcznik dla najmłodszych „Staś”. Zachęcamy do zakupu i czytania.
  8. Zgubiony portfel do odbioru w kancelarii parafialnej.
  9. Serdeczne Podziękowania:
  • za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach.
  • za naprawienie zwalonej lampy oświetleniowej koło kościoła Panu Sołtysowi Mirosławowi Porębie
  • za wyłożenie kostką wejścia na cmentarz Kółku Rolniczemu i OSP z Rybnej