NIEDZIELA  23.05.2021 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

NIEDZIELA  23.05.2021

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

• dzisiaj – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
  • poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła; porządek Mszy św. w tym dniu: Rybna 6.30, 9.00 i 18.00, Przeginia i Czułówek 19.00
  • środa – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana a także Dzień Mamy. Wszystkim Mamom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz żeby były kochane i szanowane.
  • czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • sobota – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,
  1. Rocznica pierwszej komunii św. dla klas IV – w niedzielę 23.05.2021
  • Dzieci z Przegini Duchownej i Czułówka – 11.00
  • Dzieci z Rybnej – godz. 13.00
  • w kościele tylko dzieci rocznicowe
  • po Mszy rozdanie obrazków pierwszokomunijnych i zdjęcia klasowe
  1. Trwa Stan zagrożenia epidemicznego – Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami państwowymi w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach ilość uczestniczących wg powierzchni kościoła, kaplicy:
  • Rybna 20 osób, Przeginia Duchowna 20 osób Czułówek 8 osób
  • Bardzo prosimy o rzetelne przestrzeganie powyższych obostrzeń..
  1. Nabożeństwa Majowe – pół godziny przed wieczorną Mszą Św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.30
  • Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach.
  • za zamontowanie rynny spustowej Panom Bogdanowi Suślikow i Piotrowi Rysiowi
  • za wycinkę starych tui przed starą plebanią OSP z Rybnej.
  1. W poniedziałek kancelaria nieczynna.