XXVII Niedziela Zwykła 07.10.2018

• sobota – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
  1. Bierzmowanie:

• Spotkanie dla klas 3 gimnazjum w środę o 14.30

1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie i procesji różańcowej adoracja do wieczornej mszy. Szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych, którzy rozważają tajemnicę Zwiastowania Pańskiego. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. Msza Święta w dni powszednie – bez zmian, o godz. 18.00.

3. Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach i w kosciele.

4. Procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy – dzisiaj po sumie. Z tej racji nie ma nabożeństwa różańcowego o 15.30.

5. Spotkanie Kandydatów na ministrantów – chłopców od I-szej klasy SP w górę, w kościele w sobotę godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy!

6. Spotkanie scholi – w każdą sobotę o godz. 10.00. Dzieci, które chciałyby należeć bardzo serdecznie zapraszamy. Wspaniale jest służyć Bogu i śpiewać dla Niego.

7. Za tydzień XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.

8. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – odbyło się w czwartek o godz. 19.30

Pragniemy poinformować:

• Został zakończony kolejny etap poszerzania cmentarza; niwelacja terenu, usunięcie muru, zamontowanie bramy, wykonanie drogi łączącej bramy, zrobienie alejki przez nowy cmentarz, dwóch placów za bramą i przed bramą, przeniesienie części gospodarczej, przeoranie, wyrównanie i posianie trawy

• Planowane prace: remont stropu i więźby dachowej /prace przygotowująco-zabezpieczające/, konfiguracja, inwentaryzacja, digitalizacja cmentarza, pielęgnacja i usunięcie niektórych drzew na cmentarzu, pielęgnacja drzew wokół kościoła i modernizacja ogrzewania. To tylko niektóre te ważniejsze i konieczne.

1. Dziękujemy ofiarodawcom i wykonawcom. Dziękujemy za środki chwastobójcze, a Panu Łukaszowi Żmudzie za wczorajsze odchwaszczanie.

2. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek – płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”

3. Ks. Arturowi z okazji imienin życzymy mocy Ducha Świętego i opieki NMP Różańcowej. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.