2 NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  19.04.2020

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  19.04.2020

• Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego.
  • Czwartek – Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • Sobota – wspomnienie świętego Marka, ewangelisty, dzień imienin Metropolity Krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
  1. Trwa Stan zagrożenia epidemicznego – Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami państwowymi w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach może uczestniczyć:– maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę – do 19.04.2020. Od poniedziałku 20.04.2020 ilość uczestniczących wg powierzchni kościoła, kaplicy:
  • Rybna – maksymalnie 20 osób, nie licząc osób sprawujących posługę
  • Przeginia Duchowna – maksymalnie 20 osób, nie licząc osób sprawujących posługę
  • Czułówek – maksymalnie 6 osób, nie licząc osób sprawujących posługę
  1. Cmentarz Parafialny – ze względów epidemiologicznych zamknięty
  2. Komunia Święta:
  • Okres komunii wielkanocnej – czas od Środy Popielcowej /26.02.2020/ do Niedzieli Trójcy Świętej /07.06.2020/
  • mamy możliwość przyjmowania Komunii Św. na rękę
  • najpierw osoby przyjmujące na rękę i a później bezpośrednio do ust
  • o komunii duchowej na stronie internetowej parafii
  1. Nowy termin I-szej Komunii Św. – po uzgodnienie z rodzicami termin I Komunii Świętej został przeniesiony na 27.09.2020. Zastrzegamy jednak prawo dalszej zmiany tego terminu jeśli nie zostaną cofnięte ograniczenia związane z liturgią.
  2. Najbardziej aktualne informacje dotyczące funkcjonowania parafii na stronie internetowej parafii i Archidiecezji Krakowskiej
  3. Dziękujemy osobom, które składają ofiarę /składkę niedzielną/ drogą elektroniczną na konto parafialne lub inną drogą, w sposób bezpieczny, na utrzymanie parafii. Dziękujemy bardzo za zrozumienie.
  4. Dzisiaj składka inwestycyjna w kopertach na inwestycje realizowane i planowane. Ośmielamy się prosić o składanie ofiar na konto parafialne lub w inny bezpieczny sposób. Na strop otrzymaliśmy dwie dotacje i są w trakcie realizacji. Staramy się o dotację na ołtarz główny i ołtarz Serca Pana Jezusa.